EKOBRNO cestovní kancelář poznávací zájezdy pobytové zájezdy zájezdy s vlastní dopravou
Nevíte si rady?
Zavolejte nám!
+420 542 217 478
+420 739 318 775
eko-prodejna@seznam.cz +420 739 318 775

KENYA


Popis | Kenya

Keňa, je jedna z nejvyspělejších zemí východní Afriky, kterou protíná rovník. Je bezesporu nejatraktivnější zemí Afriky a tudíž velmi turisticky oblíbená, oplývá nekonečnými savanami, tyrkysově zbarveným mořem až s pohádkově písečnými plážemi.

Náš zájezd je rozdělen na dvě varianty trasy a to severní a jižní.
Všehny trasy nabízí nádherná panoramata s výhledy okolní krajinu a zvěř. Níže o jednotlivých oblastech:

V NP Samburu se můžete setkat například s kmeny Samburů, kteří jsou velmi blízcí Masajům. Tato oblast je hojně obývaná zvířaty jako jsou žirafy, buvoli, antilopi, zebri, lvi, krokodýli a velkými stády slonů. To vše díky řece Ngiro, kde zvířata tráví hodně času.
Podél řeky rostou akácie a ty společně s řekou tvoří hranici se sousední rezervací Buffalo Springs.
Co se týče nejznámějšího NP Massai Mara, tak tu je hojnost zvířat stejně velká jak v Samburu. Tato oblast je pojmenována podle kmenu Masajů, kteří tuto oblast obývají a odpradávna jim patřila a podle řeky Mara, která touto krajinou protéká. Leží ve velké příkopové propadlině na jihorápadě Keni a byla roku 1977 vyhlášena chráněnou oblastí.
Jezero Nakuru je bezodtoké, sodné a slabě slané. Ustí sem řeky Lamudhiak, Nderit, Njoro, Makalia a také řeka Ngosur. Je domovem milionů plameňáků a dalších čtyř set druhů ptactva jako jsou například pelikáni a marabu. Díky ohnivě rudému zbarvení plameňáků jezero vypadá jako růžové.
Velikou zajímavostí dalšího jezera Naivasha je, že na něm přistávali v hydroplánech první letečtí cestující ve východní Africe. Zdaleka největší atrakcí jsou hroši kterých tu žije několik stovek. Jezero je sladkovodní a nachází se na dně Velké příkopové propadliny.
NP Amboselli byl zřízen v roce 1974 a je velmi lákavou turistickou lokalitou. Tato krajina je nejkrásnější za úsvitu a soumraku kdy se slunce kloní za obzor. K vidění je majestání a legendární hora Kilimanjaro. Park je pojmenovaný je podle suchého jezera, jež uvidí návštěvníci jako první. Králem zvířat tu není lev, leopard ani gepard nýbrž majestátní slon.
Tsavo je největší park v Keni. Nachází se sde bohaté říční systémy, oázy, prameny a akáciové háje. Dělí se na Tsavo West a Tsawo East. Tsavo West je nejnavštěvovanější a nejkrásnější v době, kdy se jeho krajina po období dešťů zazelená. Jeho rudá hlína způsobuje výskyt rudých slonů Tsava.

Na konci obou tras vás čeká ubytování ve 4* hotelu Diana Sea Resort, kde se nacházejí dlouhé písčité pláže omývané Indickým oceánem. Zde budete pouze relaxovat a užívat si All inclusive.


-----------------
Copyright © EKOBRNO 2009
Tvorba webu: IMP net s.r.o.
Partneři webu: Překlady francouzština, Mobilní domy, Realitní kancelář, Hutnící technika, Sportovní poháry